RACE ONE

K1 TRIATHLON CLUB, RAF AKROTIRI

Duathlon 08 Feb 04

MEN'S SPRINT

- 3km/15km/3km

RACE

NO

NAME

1ST RUN

POS

CYCLE

CUM TIME

CYCLE

POS

2ND RUN

& TRANS

POS

OVERALL

TIME

POS

9

DAZ SHARPE

0:10:45

1ST

0:33:07

0:22:22

1ST

0:11:51

1ST

0:44:58

1st

16

SMUDGE SMITH

0:11:47

4TH

0:36:26

0:24:39

3RD

0:12:53

3RD

0:49:19

2nd

8

NIGE BOSTOCK

0:11:25

2ND

0:36:50

0:25:25

5TH

0:12:37

2ND

0:49:27

3rd

6

PAUL BROOKS

0:11:31

3RD

0:36:49

0:25:18

4TH

0:13:27

6TH

0:50:16

4th

14

STEVE EATON

0:13:11

8TH

0:36:41

0:23:30

2ND

0:14:45

8TH

0:51:26

5th

4

NIGE MORTIMER

0:12:41

5TH

0:38:56

0:26:15

6TH

0:13:12

5TH

0:52:08

6th

15

DAN/CRAIG PREECE

0:12:48

7TH

0:39:19

0:26:31

7TH

0:12:54

4TH

0:52:13

7th

5

MAL OSBORNE

0:12:44

6TH

0:39:40

0:26:56

8TH

0:13:39

7TH

0:53:19

8th

7

TREV PREECE

0:14:32

10TH

0:42:53

0:28:21

9TH

0:16:30

10TH

0:59:23

9th

11

QUENTIN MCILRAY

0:14:21

9TH

0:43:59

0:29:38

11TH

0:16:05

9TH

1:00:04

10th

13

FRANK MORSE

0:16:19

12TH

0:47:22

0:31:03

12TH

0:17:26

11TH

1:04:48

11th

2

GAZ DAVIES

0:15:37

11TH

0:45:08

0:29:31

10TH

0:20:26

12TH

1:05:34

12th

 

WOMEN'S SPRINT

- 3km/15km/3km

RACE

NO

NAME

1ST RUN

POS

CYCLE

CUM TIME

CYCLE

POS

2ND RUN

& TRANS

POS

OVERALL

TIME

POS

1

BEV CHILDS

0:13:56

2ND

0:39:13

0:25:17

1ST

0:14:41

2ND

0:53:54

1st

17

SARAH BRYAN

0:12:35

1ST

0:40:49

0:28:14

4TH

0:13:52

1ST

0:54:41

2nd

18

ANNA BOWER

0:14:16

3RD

0:41:59

0:27:43

3RD

0:15:50

3RD

0:57:49

3rd

3

SUSANNAROUGHTON

0:15:47

4TH

0:42:00

0:26:13

2ND

0:16:54

4TH

0:58:54

4th

12

VICKY MORSE

0:16:19

6TH

0:48:25

0:32:06

5TH

0:17:04

5TH

1:05:29

5th

19

ANTHEA WAGSTAFF

0:15:55

5TH

0:49:52

0:33:57

6TH

0:18:40

7TH

1:08:32

6th

10

WENDY LASHLY

0:16:37

7TH

0:50:56

0:34:19

7TH

0:18:29

6TH

1:09:25

7th

 

RACE TWO

K1 TRIATHLON CLUB, RAF AKROTIRI

Duathlon - RACE 2

MEN'S SPRINT

- 3km/15km/3km

RACE

NO

NAME

1ST RUN

POS

CYCLE

CUM TIME

CYCLE

POS

2ND RUN

& TRANS

POS

OVERALL

TIME

POS

L

STEVE EATON

0:12:46

4TH

0:36:21

0:23:35

1ST

0:14:30

4TH

0:50:51

1st

P

STEVE BASON

0:11:26

1ST

0:38:47

0:27:21

7TH

0:12:47

1ST

0:51:34

2nd

O

MARK WAGSTAFF

0:12:58

7TH

0:39:33

0:26:35

3RD

0:14:14

3RD

0:53:47

3rd

G

ANDY BREMNER

0:12:53

6TH

0:39:52

0:26:59

4TH

0:14:39

5TH

0:54:31

4th

B

KEV FLINT

0:13:21

9TH

0:38:44

0:25:23

2ND

0:16:12

9TH

0:54:56

5th

I

DAN PREECE

0:12:50

5TH

0:40:06

0:27:16

6TH

0:14:57

6TH

0:55:03

6th

C

WILL LOATES

0:12:22

3RD

0:39:35

0:27:13

5TH

0:17:29

11TH

0:57:04

7th

M

ANDY WADDINGTON

0:13:14

8TH

0:41:23

0:28:09

9TH

0:16:07

8TH

0:57:30

8th

H

TREV PREECE

0:14:36

11TH

0:43:22

0:28:46

10TH

0:16:17

10TH

0:59:39

9th

E

GLYN DAVIES

0:13:42

10TH

0:44:46

0:31:04

11TH

0:15:20

7TH

1:00:06

10th

D

JAMES MOFFAT

0:12:17

2ND

0:46:52

0:34:35

12TH

0:13:28

2ND

1:00:20

11th

J

GAZ DAVIES

0:15:57

12TH

0:44:04

0:28:07

8TH

0:22:25

12TH

1:06:29

12th

 

WOMEN'S SPRINT

- 3km/15km/3km

RACE

NO

NAME

1ST RUN

POS

CYCLE

CUM TIME

CYCLE

POS

2ND RUN

& TRANS

POS

OVERALL

TIME

POS

Q

ANTHEA SHARPE

0:12:25

2ND

0:38:58

0:26:33

2ND

0:13:52

1ST

0:52:50

1st

A

BEV CHILDS

0:13:47

3RD

0:38:35

0:24:48

1ST

0:14:54

3RD

0:53:29

2nd

K

SARAH BRYAN

0:12:19

1ST

0:41:11

0:28:52

3RD

0:14:12

2ND

0:55:23

3rd

F

ANNA BOWER

0:15:37

4TH

0:45:01

0:29:24

4TH

0:17:52

4TH

01:02:53

4th

N

ANTHEA WAGSTAFF

0:17:04

6TH

0:55:44

0:38:40

5TH

0:19:23

5TH

1:15:07

5th

 

MEN'S LONG COURSE

- 5km/20km/5km

RACE

NO

NAME

1ST RUN

POS

CYCLE

CUM TIME

CYCLE

POS

2ND RUN

& TRANS

POS

OVERALL

TIME

POS

10

DAZ SHARPE

00:17:42

1ST

00:51:12

00:33:30

1ST

00:18:51

1ST

01:10:03

1ST

3

SMUDGE SMITH

00:19:09

4TH

00:55:00

00:35:51

2ND

00:20:07

2ND

01:15:07

2ND

5

HUGH GIBBS

00:18:59

2ND

00:55:43

00:36:44

3RD

00:20:34

4TH

01:16:17

3RD

8

NIGE BOSTOCK

00:19:03

3RD

00:57:19

00:38:16

5TH

00:20:28

3RD

01:17:47

4TH

11

PAUL BROOKS

00:19:46

5TH

00:58:15

00:38:29

6TH

00:21:36

5TH

01:19:51

5TH

4

HOWARD GILBERT

00:20:42

6TH

00:57:53

00:37:11

4TH

00:23:50

8TH

01:21:43

6TH

1

NIGE MORTIMER

00:22:30

9TH

01:03:18

00:40:48

7TH

00:23:04

7TH

01:26:22

7TH

2

MAL OSBOURNE

00:20:58

7TH

01:02:29

00:41:31

8TH

00:24:00

9TH

01:26:29

8TH

6

PAUL THOMPSON

00:21:08

8TH

01:05:08

00:44:00

9TH

00:22:51

6TH

01:27:59

9TH

                     

WOMEN'S LONG COURSE

- 5km/20km/5km

RACE

NO

NAME

1ST RUN

POS

CYCLE

CUM TIME

CYCLE

POS

2ND RUN

& TRANS

POS

OVERALL

TIME

POS

9

KAREN SHERLOCK

00:22:30

1ST

01:09:12

00:46:42

2ND

00:21:00

1ST

01:30:12

1ST

7

SUSANNA ROUGHTON

00:26:07

2ND

01:05:48

00:39:41

1ST

00:27:31

2ND

01:33:19

2ND

                     

RACE THREE

K1 TRIATHLON CLUB, RAF AKROTIRI - WINTER SERIES DUATHLON - 28 MARCH  2004    
                   
MEN'S LONG COURSE

5KM/30KM/5KM

                   
RACE

NO

NAME  RUN  POS  CYCLE CUM TIME CYCLE  POS  RUN  POS  OVERALL

TIME

POS
B DAZ SHARPE 0:17:11 1st 1:00:41 0:43:30 1st 0:19:03 1st 1:19:44 1ST
A SMUDGE SMITH 0:19:10 2nd 1:08:19 0:49:09 2nd 0:20:55 2nd 1:29:14 2ND
C NIGE BOSTOCK 0:19:15 3rd 1:08:27 0:49:12 3rd 0:21:03 3rd 1:29:30 3RD
D MICK LUCEY 0:19:49 4th 1:13:21 0:53:32 4th 0:23:22 5th 1:36:43 4TH
I MURAT UNAL 0:20:25 5th= 1:14:53 0:54:28 5th 0:22:30 4th 1:37:23 5TH
G CELM DAGDELEM 0:20:25 5th= 1:16:50 056:25 8th 0:24:19 7th 1:41:09 6TH
E AHMET V CELIK 0:21:52 7th 1:17:36 0:55:44 6th 0:24:06 6th 1:41:42 7TH
F CEMAL DAGDELEM 0:22:26 8th 1:18:33 0:56:07 7th 0:27:29 8th 1:46:02 8TH
H HUSEYIM ARHAN 0:22:58 9th 1:21:21 0:58:23 9th 0:29:13 9th 1:50:34 9TH
                     
MEN'S SHORT COURSE

3KM/15KM/3KM

                   
RACE

NO

NAME RUN POS  CYCLE CUM TIME CYCLE POS  RUN  POS  OVERALL

TIME

POS
5 STEVE BASSON 0:11:38 1st 0:38:08 0:26:30 4th 0:12:54 1st 0:51:02 1ST
7 STEVE EATON 0:13:14 5th 0:36:56 0:23:42 1st 0:15:04 4th 0:52:00 2ND
11 MARK WAGSTAFF 0:12:44 3rd 0:38:13 0:25:29 2nd 0:14:39 3rd 0:52:52 3RD
4 DAN PREECE 0:13:01 4th 0:39:14 0:26:13 3rd 0:14:19 2nd 0:53:33 4TH
2 OLIVER HYMAS 0:12:33 2nd 0:40:37 0:28:04 5th 0:16:50 6th 0:57:27 5TH
9 GLYN DAVIES 0:14:27 6th 0:44:19 0:29:52 7th 0:15:42 5th 1:00:01 6TH
14 GAZ DAVIS 0:18:23 7th 0:47:54 0:29:31 6th 0:22:39 7th 1:10:33 7TH
                   
WOMEN'S SHORT COURSE

3KM/15KM/3KM

                   
RACE

NO

NAME  RUN  POS  CYCLE CUM TIME CYCLE POS RUN

& TRANS

POS  OVERALL

TIME

POS 
8 ANTHEA SHARPE 0:12:23 2nd 0:38:30 0:26:07 2nd 0:14:11 1st 0:52:41 1ST
3 BEV CHILDS 0:14:03 3rd 0:38:56 0:24:23 1st 0:14:59 3rd 0:53:55 2ND
6 SARAH BRYAN 0:12:18 1st 0:40:58 0:28:40 3rd 0:14:38 2nd 0:55:36 3RD
12 ANTHEA WAGSTAFF 0:15:56 4th 0:48:11 0:32:15 4th 0:19:04 4th= 1:07:15 4TH
10 WENDY LASHLEY 0:16:35 6th 0:51:36 0:35:01 5th 0:19:05 5th= 1:10:41 5TH
13 OZNEM OZBEKOGLU 0:16:01 5th 0:53:40 0:37:39 6th 0:19:05 5th= 1:13:10 6TH
1 TRISHA HYMAS 0:21:51 7th 1:04:32 0:42:41 7th DNF   DNF  
                     

RACE FOUR

K1 TRIATHLON CLUB, RAF AKROTIRI - WINTER SERIES DUATHLON - 25 APRIL 2004

 

MEN'S SHORT COURSE - 3KM/15KM/3KM

                   
RACE

NO

NAME  RUN  POS  CYCLE CUM TIME CYCLE  POS  RUN  POS  OVERALL

TIME

POS 
7 STEVE BASSON 0:11:14 1st 0:36:16 0:25:02 3rd 0:12:52 2nd 0:49:08 1ST
4 NIGE MORTIMER 0:12:17 3rd 0:37:16 0:24:59 2nd 0:13:20 3rd 0:50:36 2ND
5 MAL OSBORNE 0:12:02 2nd 0:38:16 0:26:14 5th 0:12:45 1st 0:51:01 3RD
1 KEV FLINT 0:13:06 5th 0:36:24 0:23:18 1st 0:15:20 6th 0:51:44 4TH
10 MARK WAGSTAFF 0:12:32 4th 0:38:23 0:25:51 4th 0:13:40 4th 0:52:03 5TH
9 GLYN DAVIES 0:13:37 6th 0:41:52 0:28:15 6th 0:14:57 5th 0:56:49 6TH
12 CARL MANNING 0:15:26 7th 0:46:22 0:30:56 8th 0:17:00 7th 1:03:22 7TH
8 GAZ DAVIS 0:17:03 8th 0:46:01 0:28:58 7th 0:20:35 8th 1:06:36 8TH
6 QUENTIN MACILRAY DNF                
                     
                   
WOMEN'S SHORT COURSE - 3KM/15KM/3KM
RACE

NO

NAME  RUN  POS  CYCLE CUM TIME CYCLE  POS  RUN  POS  OVERALL

TIME

POS 
2 ANTHEA SHARPE 0:12:29 2nd 0:37:42 0:25:13 2nd 0:13:52 1st 0:51:34 1ST
3 BEV CHILDS 0:13:53 3rd 0:38:45 0:24:52 1st 0:15:10 3rd 0:53:55 2ND
13 SARAH BRYAN 0:12:21 1st 0:41:27 0:29:06 3rd 0:14:13 2nd 0:55:40 3RD
11 WENDY LASHLEY 0:15:45 4th 0:49:43 0:33:58 4th 0:17:32 4th 1:07:15 4TH
                   
MEN'S  LONG COURSE - 10KM/40KM/5KM
RACE

NO

NAME  RUN  POS  CYCLE CUM TIME CYCLE  POS  RUN  POS  OVERALL

TIME

POS 
A DAZ SHARPE 0:34:42 1st 1:40:47 1:06:05 1st 0:20:11 1st 2:00:58 1ST
B SMUDGE SMITH 0:40:58 2nd= 1:53:29 1:12:31 2nd 0:21:22 3rd 2:14:51 2ND
C PAUL BROOKS 0:40:58 2nd= 1:56:46 1:15:48 3rd 0:24:01 2nd 2:20:47 3RD